Beşi Bir Yerde Çayının Faydaları

368
ÖZEL TAVSİYE

Hamile ya da yeni doğum yapmış kadınlar bu çayı rahatça tüketebilirler. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

Aktarlarda, televizyonda, halk arasında… Aklınıza gelebilecek her yerde duyuyoruz bu çayı. Peki, nedir bu çay? Her yerde yazıldığı kadar yararlı mı? Gerçekten zayıflatıyor mu? Hepsini ayrı ayrı almamız mı gerekiyor yoksa pratik çözüm olan Doğadan Beşi Bir Yerde Çayı yeterli mi? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası burada…

Öncelikle “Beşi bir yerde” diye geçen çayın ne olduğundan bahsedelim sizlere. Bu çayın adı, içinde 5 değişik bitki olmasından geliyor. Bu bitkiler: Mate yaprağı, yeşil çay, funda yaprağı, biberiye ve kekik… Gelelim bu bitkilerin özelliklerine.

  • Mate yaprağı: Yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor ve iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor. Bu çay tüm dünyada obezite tedavisi olarak kullanılıyor.
  • Yeşil çay: En büyük özelliği vücutta biriken toksinleri atması…
  • Funda yaprağı: Böbrekleri çalıştırma ve idrar sökücü olma özellikleriyle zayıflamaya katkı sağlıyor.
  • Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı, çok faydalı bir bitki.
  • Kekik: Yemeklerde de çok yaygın olarak kullandığımız kekik, sindirimi kolaylaştırarak kilo vermede etkili bir rol oynuyor.

Zayıflama bitkileri ile yeşil çay sağlığı birleşince ortaya bu faydalı karışım çıkıyor. İster sağlık için ister sevdiğinizden isterseniz de zayıflama amaçlı için yararlarını kısa sürede fark edeceksiniz.

Please let me know how it turned out for you! Leave a comment below and tag @tinysalt on Instagram and hashtag it #tinysalt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Çay Dükkanı by ROIVA.CO
Tüm hakları saklıdır. © 2020