Şifalı Bitkiler İle Hastalığa Nasıl Direnilir?

320
ÖZEL BİR TAVSİYE

Kuşburnu, içinde barındırdığı bol miktarda C vitamini ile hastalık öncesi ve sırasında çok işe yaradığı gibi hoş kokusu ve tadıyla her zaman keyifle içilebilir.

İster “Pastırma sıcakları” densin ister “Mevsimler döndü” densin, bu aralar özellikle İstanbul’da güneşli bir hava hâkim. Yalnız bu havalar sizi aldatmasın! Vücut direncinin düştüğü ve genelde hastalık salgınlarının başladığı dönemler, bu geçiş dönemleridir. Bu nedenle hastalık geçirici bir bitki çayı yerine size hasta olmayın diye bitki çayı önerileri verelim istedik.

Kış mevsimine girerken değişen hava koşulları veya meyve-sebze çeşidinin azalaması nedeniyle kışı daha sağlıklı geçirmek için biraz ek desteğe ihtiyacımız var. Bu nedenle özellikle elementler yönünden zengin bitkiler çok değerlidir. Vücut direncini artırmak için ısırgan otundan hazırlanan çay çok önemlidir.

Ekinezya çayı da bu amaçla kullanabileceğiniz diğer bir çay çeşididir. Vücut direncini yükselten bir diğer çay da kuşburnudur. Kuşburnu, içinde barındırdığı bol miktarda C vitamini ile hastalık öncesi ve sırasında çok işe yaradığı gibi hoş kokusu ve tadıyla her zaman keyifle içilebilir. Hastalıklardan uzak, mutlu bir kış için bitki çaylarından ayrılmayın. 🙂

Please let me know how it turned out for you! Leave a comment below and tag @tinysalt on Instagram and hashtag it #tinysalt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Çay Dükkanı by ROIVA.CO
Tüm hakları saklıdır. © 2020